SUSTAINABLE ENERGY INNOVATIONS

Realizacje

 

Nasze realizacje

R

Białe Certyfikaty - ponad 10 000 toe!

Przygotowaliśmy dokumentację dla pozyskania białych certyfikatów o wartości ponad 10 tys. toe.

Białe certyfikaty EMS
R

Systemy do zarządzania eksploatacją

Wdrożenie i obsługa systemów do zarządzania eksploatacją w sieci Tesco w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech.

R

Systemy maintenance dla Sainsbury's

Wdrożenie systemów do zarządzania energią, procesami maintenance oraz czynnikami chłodniczymi w urządzeniach chłodniczych i mroźniczych w sklepach w UK. 

R

Systemy maintenance dla COOP

System zarządzania eksploatacją dla sieci COOP w UK.

R

Instalacja oświetlenia LED w Centrum Dystrybucyjnym jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie

Dzisiaj zakończyliśmy pomyślnie pilotażową instalację źródeł LED w magazynie wysokiego składowania w obiekcie na Śląsku. Oprawy znajdują się na wysokości 12 metrów. W miejsce 80W świetlówek fluorescencyjnych T5 zainstalowaliśmy 35W tuby LED z optyką mleczną w temperaturze barwowej 4000K.

Redukcja zużycia energii na poziomie 60% przy pełnej 6 letniej gwarancji.

R

Jysk Szwecja, Dania, Norwegia i Polska

W ponad 80 sklepach meblowych wymieniono około 25 000 źródeł światła konwencjonalnego na LED. Celem projektu, poza znacznym zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej jest podniesienie poziomu doświetlenia do 1000lx dla każdego z obiektów oraz redukcja kosztów eksploatacji. W wielu lokalizacjach oznaczało to przynajmniej podwojenie ilości luxów na sali sprzedaży. Projekt jest kontynuowanym z rozszerzeniem na inne kraje. Średni czas zwrotu inwestycji to 2 lata.

 

Jysk
R

Instalacja oświetlenia LED w Poznańskim oddziale międzynarodowego dystrybutora kategorii food

Celem projektu poza poprawą efektywności energetycznej obiektu jest spełnienie norm oświetleniowych, modernizacja przestarzałej instalacji elektrycznej – oświetleniowej  oraz poprawa warunków pracy i komfortu pracowników magazynowych.

Wszystkie w/w założenia zostały osiągnięte. nie tylko powierzchnia robocza magazynu została doświetlona ale również towar znajdujący się na regałach co poprawia komfort pracy operatorów magazynu.

R

System zarządzania eksploatacją dla jednego z departamentów sektora rządowego w Wielkiej Brytani

Jako partner Accruent uczestniczyliśmy w wdrożeniu dla dla jednego z departamentów sektora rządowego w Wielkiej Brytani system zarządzania eksploatacją vxMaintain.
Jednocześnie, dzięki zaawansowanym API, umożliwiliśmy systemom innych firm współdzielenie i wymianę kluczowych informacji w czasie rzeczywistym.

R

LED dla B&K

Podstawowym celem wdrożenia jest spełnienie norm poprzez podwojenie strumienia świetlnego w stosunku do obecnego oświetlenia fluorescencyjnego. Dodatkowo przewidywana redukcja zużycia energii o 55% w stosunku do istniejącego oświetlenia oraz 6 letnia gwarancja.

R

Doradztwo w zakresie optymalizacji kosztów maintenance

Dla kompleksu magazynowego oraz zakładów produkcyjnych wykonaliśmy analizę w zakresie:
▪ Optymalizacja pozyskania energii elektrycznej i gazu
▪ Optymalizacja taryf dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej w oparciu o smart-metering
▪ Modernizacja źródeł ciepła
▪ Modernizacja systemów oświetlenia
▪ Pozyskanie białych certyfikatów za przedsięwzięcia poprawiające efektywność energetyczną
▪ Kompensacja mocy biernej
▪ Systemy zarządzania i monitorowania energii

R

EMS w służbie zdrowia w Wielkiej Brytani - NHS

W styczniu tego roku rozpoczęliśmy prace nad wdrożeniem systemu do zarządzania eksploatacją dla NHS Kingston. Wdrożenie obejmuje zarządzanie środkami trwałymi, procesami serwisowymi i zaplanowanymi zleceniami okresowymi.

R

Oświetlenie LED dla magazynu Logicor w Święcicach

Po zmianie aranżacji w hali zainstalowaliśmy nowe linie oświetleniowe, oświetlenie wysokiego składowania LED oraz awaryjne. Prace objęły alejki między regałami oraz strefę pakowania.

R

Zarządzanie środkami trwałymi i procesami serwisowymi dla niemieckiej sieci hoteli MotelOne

Jako partner technologiczny wdrażamy kompleksowy system do zarządzania środkami trwałymi i procesami serwisowymi dla sieci niemieckiej hoteli Motel One

R

Oświetlenie wysokiego składowania LED hal produkcyjnych

W lipcu tego roku wykonaliśmy modernizację oświetlenia halogenowego na LED w dwóch halach magazynowo produkcyjnych wiodącego polskiego producenta materiałów do wykonywania profesjonalnych posadzek przemysłowych oraz producenta barwionych kruszyw kwarcowych.

R

Oprawy z sensorami dla Hybryd

Jeden z liderów w produkcji oświetlenia awaryjnego, firma Hybryd, zainstalowała oprawy EMS LED w nowo wybudowanym magazynie w Pyskowicach. Oprawy hermetyczne LED z sensorami ruchu, obecności i natężenia światła. Programowane bezprzewodowo, na poziomie oprawy.

R

Tuby EMS LED w Yamada Denki - Japonia

W 280 sklepach wymieniliśmy 192 000 – lamp fluorescencyjnych T8 32W na LED 16W. Podnieśliśmy przy tym poziom luxów o 15%, zredukowaliśmy zużycie energii o ponad 55% oraz podnieśliśmy CRI z 75Ra na 85Ra. Dodatkowo Klient zredukował koszty eksploatacji i HVAC (chodnictwa).

Yamada Denki
R

Tuby EMS LED w HEB - USA

60 sklepów spożywczych gdzie wymieniono ponad 84 000 lamp fluorescencyjnych. Odnotowana oszczędności na poziomie ponad 60%. Podniesiono CRI z 75Ra na 85Ra. Koszty HVAC oraz eksploatacji również zostały zredukowane.

HEB USA
R

LED dla hotelu Marriott w Warszawie

Kompleks biurowo-hotelowy znajdujący się w śródmieściu Warszawy przy Alejach Jerozolimskich 65/79. Wymieniliśmy oprawy oświetleniowe fluorescencyjne w przestrzeniach wspólnych na EMS LED

Logo Klienta EMS
R

Oświetlenie LED dla magazynów Danone w Polsce

Modernizacja oświetlenia fluorescencyjnego na systemy oświetleniowe EMS LED w magazynach w Chorzowie, Bieruniu i Święcicach. 

R

Audyty energetyczne dla Navo Orbico i Distribev

Modernizacja oświetlenia fluorescencyjnego na systemy oświetleniowe EMS LED w magazynach w Chorzowie, Bieruniu i Święcicach. 

R

Zarządzanie energią dla Instytutu Paliw Płynnych w Abu Dhabi

Wdrożenie systemu do analizy i zarządzania zapotrzebowaniem i zużyciem energii elektrycznej w Instytucie

Klient EMS Aby Dhabi